Dostawa GRATIS dla zamówień przedpłaconych od 800 zł

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Instalacja centralnego ogrzewania składa się z wielu elementów. Każdy z nich pełni określoną funkcję i sprawia, że całość działa poprawnie, zapewniając ciepło tam, gdzie jest ono potrzebne. Jednym z takich elementów są bufory ciepła, które występują w formie zaizolowanego zbiornika (wyglądem przypominającego bojler). Zadaniem tego urządzenia jest zmagazynowanie dużej ilości ciepłej wody, która następnie zostanie wykorzystana do ogrzania poszczególnych pomieszczeń. Wpływa to na stabilizację działania instalacji i zmniejsza częstotliwość wizyt w kotłowni.

Bufor centralnego ogrzewania odbiera energię produkowaną przez kocioł i przechowuje ją do momentu większego na nią zapotrzebowania, po czym oddaje do kaloryferów.

Zbiorniki buforowe

Galmet Zbiornik buforowy SG(B) 100L wiszący pionowy biały płaszcz metalowy Galmet Zbiornik buforowy SG(B) 100L wiszący pionowy biały płaszcz metalowy
Producent: GALMET
Cena:

1 000,00 zł

Cena regularna: 1 250,00 zł

Najniższa cena: 1 250,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • -20%
dodaj do przechowalni

Bufor ciepła w instalacji centralnego ogrzewania

Bufory ciepła zasila ogrzana woda wypływająca z kotła. Większość zbiorników wyposażona jest w cztery przyłącza: dwa łączą urządzenie ze źródłem ciepła (np. kotłem), a dwa pozostałe służą do przekazywania ciepła do grzejników lub systemu ogrzewania podłogowego.

  • Zbiorniki buforowe z wężownicą – początkowo wymagają nieco większych nakładów finansowych, ale przy dłuższym użytkowaniu inwestycja się zwraca. Zbiornik ten umożliwia przepływowe grzanie ciepłej wody, a swoje cechy pokazuje najlepiej w sytuacji, gdy dwa obwody grzewcze są od siebie oddzielone. Zbiorniki buforowe z wężownicą pełnią wówczas funkcję wymiennika ciepła. Co ważne, istnieje zależność, że im większa jest wężownica w zbiorniku buforowym, tym wyższą temperaturę można uzyskać.
  • Zbiorniki buforowe bez wężownicy – pełnią funkcję zabezpieczającą przed przegrzaniem. Mogą być zasilane z kilku źródeł jednocześnie (np. z kominka i pompy ciepła). Tego typu rozwiązanie sprawdzi się w przypadku, gdy nie ma konieczności rozdzielania układów. Zbiornik bez wężownicy pozwoli na ograniczenie wydatków.

Bufor centralnego ogrzewania – zastosowanie

Zbiorniki buforowe CO pozwalają uniknąć wielu problemów. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w nowoczesnych instalacjach centralnego ogrzewania, zasilanych kotłami gazowymi lub pompą ciepła, zaprojektowanych według obecnych standardów. Zbiornik z wężownicą lub bez można z powodzeniem połączyć ze starszym typem instalacji, w której energię uzyskuje się ze spalania paliwa stałego.

Konstrukcja buforów CO umożliwia połączenie otwartej instalacji dawnego typu z nowoczesną instalacją zamkniętą.

Zbiorniki buforowe GALMET – dlaczego warto je wybrać?

Za instalacją zbiornika buforowego CO, przemawia kilka korzyści. Wśród najważniejszych zalet wymienić można:

  • Utrzymywanie bardziej wyrównanej temperatury we wnętrzach – intensywność spalania w kotle nie przekłada się tak bardzo na wahania temperatury. Ciepło jest bowiem dostarczane ze zbiornika buforowego równomiernie.
  • Efektywniejsze spalanie – kocioł można ustawić na pełną moc bez ryzyka nadmiernego nagrzania pomieszczeń.
  • Mniej wymagająca obsługa – częstotliwość aplikacji opału zależy od wielkości zbiornika. Zbiornik buforowy wiszący o dużej pojemności sprawia, że kotłownię można odwiedzać nawet raz na kilka dni.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium