Dostawa GRATIS dla zamówień przedpłaconych od 800 zł

Opcje przeglądania

Wymiennik ciepłej wody użytkowej to zbiornik służący do magazynowania ciepłej wody, która ma być wykorzystana do użytku domowego. Konstrukcja zasobnika sprawia, że jest on w stanie utrzymać ciepło nawet przez kilka dni, co generuje oszczędności na rachunkach.

Zasada działania urządzenia jest bardzo prosta. Wężownica (spiralny element wewnątrz zbiornika) to rurka, przez którą przepływa woda podgrzana do wysokiej temperatury. Ciepło z niej przekazywane jest na wodę, zgromadzoną w zbiorniku, ogrzewając ją równomiernie w całej objętości. Z tego wynika prosty fakt, że wymienniki CWU z wężownicą, pracują na dwóch obiegach wody. Jeden z nich powinien być połączony z kotłem grzewczym, drugi zaś zaopatruje w ciepłą wodę domową instalację wodociągową. Podgrzana woda w ilości, w jakiej akurat jest potrzebna, transportowana jest po całej instalacji do wszystkich punktów poboru.

Wymienniki z 1-wężownicą

Bosch WST 120-5O stojący zasobnik cylindryczny Bosch WST 120-5O stojący zasobnik cylindryczny
Producent: BOSCH
Cena:

1 900,00 zł

Cena regularna: 2 587,50 zł

Najniższa cena: 2 587,50 zł
szt.
zobacz więcej
  • -27%
dodaj do przechowalni
Galmet Mini Tower SGW (S)120L wymiennik z jedną wężownicą poliuretan skay Galmet Mini Tower SGW (S)120L wymiennik z jedną wężownicą poliuretan skay
Producent: GALMET
Cena:

1 800,00 zł

Cena regularna: 2 200,00 zł

Najniższa cena: 2 200,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • -18%
dodaj do przechowalni

Wymiennik do ciepłej wody użytkowej z jedną wężownicą

Wymiennik ciepłej wody użytkowej (CWU) potocznie zwany bojlerem, to doskonale znany element wyposażenia wielu domów. Powód jego zastosowania w domowej instalacji wody użytkowej jest bardzo prozaiczny. Chodzi głównie o to, by:

  • umożliwić korzystanie z kilku miejsc poboru ciepłej wody w tym samym czasie (bez spadku ciśnienia);
  • uzyskać oszczędności, związane z mniej intensywnym użytkowaniem kotła grzewczego (nie musi on pracować w trybie ciągłym);
  • zapewnić domownikom strumień ciepłej wody o stałej temperaturze (niezależnej od aktualnej intensywności pracy kotła grzewczego).

Zasobnik z wężownicą – jak wybrać odpowiedni do potrzeb?

Wymiennik ciepła CWU dobiera się z uwzględnieniem ilości domowników. Przyjmuje się, że pojemność niezbędna do zaspokojenia potrzeb czteroosobowej rodziny, powinna wynosić 100-150 litrów. W przypadku sześciu osób wartość ta wzrasta do ponad 200, a właściwie nawet 300 litrów. Kupując tak duże wymienniki ciepła, trzeba upewnić się, że urządzenie posiada dobrej jakości izolację termiczną.

Wymienniki CWU – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup zasobnika z wężownicą, warto uzbroić się w przydatną wiedzę. Porównując urządzenia, warto zwrócić uwagę, na kwestie, takie jak:

  • Sposób montażu – zasobnik CWU wiszący to wygodne rozwiązanie, które nie zabiera dodatkowej przestrzeni użytkowej na podłodze.
  • Właściwa izolacja – wykonywana jest zwykle z poliuretanu lub styropianu. Warstwa izolacyjna odpowiada za ilość strat ciepła, a więc ma bezpośredni wpływ na sprawność urządzenia.
  • Wielkość strumienia – pod pojęciem tym kryje się zdolność do zapewnienia odpowiedniej ilości ciepłej wody w danej jednostce czasu. Od tego parametru zależy wygoda użytkowania w przypadku poboru wody z wielu źródeł jednocześnie.
  • Wyposażenie dodatkowe – wymienniki GALMET wyposażone są w szereg przydanych funkcji, takich jak choćby wskaźnik temperatury, wygodny system sterowania lub dodatkowa grzałka.
  • Budowa – większość profesjonalnych zasobników powstaje z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, która zapewnia całej konstrukcji trwałość na długie lata.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium