Producent
Cena
-
od
do
Ogrzewanie podłogowe to instalacja, której zadaniem jest zapewnienie ciepła w pomieszczeniach. Jako alternatywa lub uzupełnienie tradycyjnych grzejników rozwiązanie to wciąż zyskuje na popularności. Zasada działania systemu jest bardzo prosta. W wylewce betonowej układa się rury, które będą oddawały ciepło do wnętrza pomieszczenia. Ogrzewanie podłogowe jest typem ogrzewania niskotemperaturowego. Jego cechą jest to, że nawet przy temperaturze niższej o 2-3°C, odczuwalny komfort termiczny jest wyższy, niż ma to miejsce w przypadku standardowej instalacji z kaloryferami.
Zapoznaj się z naszą ofertą, w której znajdziesz mnóstwo wydajnych rur grzewczych. Umożliwią Ci one stworzenie sprawnie działającej i trwałej instalacji ogrzewania podłogowego.
1 590,00 zł
Cena regularna:
2 200,00 zł
2 050,00 zł
Cena regularna:
2 250,00 zł
2 040,00 zł
Cena regularna:
2 180,00 zł
2 110,00 zł
Cena regularna:
2 235,00 zł
1 360,00 zł
Cena regularna:
1 650,00 zł
1 300,00 zł
Cena regularna:
1 800,00 zł
1 610,00 zł
Cena regularna:
1 950,00 zł
1 250,00 zł
Cena regularna:
1 650,00 zł
1 250,00 zł
Cena regularna:
1 620,00 zł
1 650,00 zł
Rury do podłogówki w instalacji ogrzewania wodnego
Rury do ogrzewania podłogowego to na pierwszy rzut oka podobne do siebie rurki z tworzywa sztucznego. W rzeczywistości bardzo się od siebie różnią. Cała instalacja powinna być wytrzymała i prawidłowo zmontowana (unika się łączenia rurek pod wylewką). Za odporność na korozję odpowiada nieprzepuszczająca tlenu bariera antydyfuzyjna.
Rury do podłogówki nie powinny przekraczać średnicy 20 mm.
W zależności od materiału, z jakiego powstają, wyróżniamy następujące rodzaje giętkich rur grzejnych:
- Rura z polipropylenu (PP)
- Rura z polibutylenu (PB)
- Rura miedziana (rzadko stosowana),
- Rura z polietylenu sieciowanego (PE-X)
- Rura z wkładką aluminiową (PE-X/Al)
- Rura wielowarstwowa (łączy w sobie najlepsze cechy różnych materiałów).
Rury ogrzewania podłogowego – rozmieszczenie
Rura wielowarstwowa nie zawsze znajduje się w tej samej odległości od siebie. W zależności od układu (ślimakowy lub meandrowy) oraz konkretnego miejsca podłogi stosuje się rzadsze lub gęstsze rozmieszczenie rurek. W miejscach, w których dochodzi do większych strat ciepła, należy montować rurki blisko siebie, natomiast w pomieszczeniach dobrze izolowanych, w pewnej odległości od ścian zewnętrznych, można ułożyć je zdecydowanie rzadziej.
Rury do podłogówki z reguły mają rozstaw 15, 20 lub 25 cm. W miejscach najzimniejszych (narażonych na większe straty ciepła), optymalna odległość to 10 cm.
Przyjmuje się, że na 1 m2 podłogi, przypada średnio 10-15 metrów rurek grzewczych.
Rurki do ogrzewania – gdzie ich nie układać?
Ogrzewanie podłogowe (rury grzejne) nie powinno znaleźć się w miejscach, gdzie planowana jest zabudowa, która poprzez swoją konstrukcję znacznie utrudniłaby lub uniemożliwiłaby przekazywanie ciepła do wnętrza pomieszczenia.
- Kuchnie – chodzi tu głównie o miejsca przeznaczone pod zabudowę kuchenną lub takie, w których będą stały urządzenia. Rurki do ogrzewania nie powinny znaleźć się również pod wyspami i półwyspami.
- Łazienki – w łazienkach ograniczenia dotyczą głównie zabudowy wanien lub pryszniców z brodzikiem. Rurki ogrzewania podłogowego mogą natomiast znajdować się tam, gdzie będzie stała tradycyjna wanna na nóżkach lub w miejscu prysznica bez brodzika (z odpływem bezpośrednio w podłodze).