Kan therm rozdzielacz 2 obwodów z zaworami i przepływomierzami

  • 286,46
Producent: KAN-THERM
Kod produktu: 75020A
Dostępność: dostępny

sprawdź koszty dostawy ››

Rozdzielacz mosiężny 5 obwodów z przepływomierzami na dolnej belce i wkładkami zaworowymi do siłowników na górnej wykorzystywany do ogrzewania podłogowego.

Wys. / Szer. / Dług. [mm] 360 / 150 / 90

Podstawowa regulacja ogrzewania podłogowego polega na wyrównaniu oporów przepływu przez poszczególne wężownice w celu osiągnięcia wymaganego rozpływu wody.

Regulację taką możemy wykonać przy pomocy przepływomierzy wbudowanych w dolną belkę rozdzielaczy . Dzięki nim możemy precyzyjnie ustawić przepływ wody przez każdą pętlę ogrzewania podłogowego. Polega to na kręceniu zaworem zintegrowanym z przepływomierzem, aby ten wskazał wartość przepływu obliczoną przez projektanta instalacji. W trakcie eksploatacji dają również możliwość szybkiej kontroli parametrów rozpływu wody w ogrzewaniu podłogowym.

Ponadto na górnej belce rozdzielacza zamontowano wkładki zaworowe przystosowane do współpracy z siłownikami elektrycznymi odpowiadającymi za sterowanie temperaturą poszczególnych pomieszczeń.
Dzięki nim możliwe jest ustawienie różnych, niezależnych od siebie temperatur dla poszczególnych pomieszczeń. Wpływa to na zauważalną redukcję kosztów ogrzewania, gdyż automatycznie wyłączane są obiegi odpowiedzialne za ogrzewanie pomieszczeń, w których została osiągnięta nastawiona temperatura.

Regulacja temperatury ogrzewania podłogowego
Ogrzewanie podłogowe jest instalacją pracującą na niskich parametrach. Maksymalna temperatura zasilania nie powinna przekraczać 55°C. W związku z tym, jeżeli ogrzewanie podłogowe będzie zasilane z tego samego źródła, co grzejniki tradycyjne należy stosować układy obniżające temperaturę zasilania ogrzewania podłogowego.