Hewalex rura elastyczna SNP-DN16 w otulinie HT/13 [32 m]

  • 740,00
  • Produkt chwilowo niedostępny.

Producent: HEWALEX
Kod produktu: 80.43.34
Dostępność: brak

sprawdź koszty dostawy ››

Rura elastyczna SNP-DN16 w otulinie HT/13 [32 m]

Nr kat. 80.43.34

Rura elastyczna SNP-DN16 ze stali nierdzewnej służy do wykonania szybkiego i wygodnego połączenia kolektorów słonecznych z odbiornikami ciepła. Rura jest dostarczana w otulinie – izolacji cieplnej HT/13. Izolacja typu HT o grubości 13 mm wykonana jest z elastycznego materiału na bazie spienionego syntetycznego kauczuku, o wysokim współczynniku oporu antydyfuzyjnego i niskim współczynniku przewodności cieplnej.

Izolacja cieplna rury przystosowana jest do pracy w zakresie temperatury roboczej od –50 do +150°C. Zastosowanie rury z otuliną typu HT jest możliwe zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, ze względu na zachowaną odporność na promieniowanie UV.

Oprócz techniki solarnej, rura ta z powodzeniem może być stosowana w wielu innych systemach połączeń hydraulicznych centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Rura posiada poprzeczne równoległe karby i jest przystosowana do wykonania zagniatanej końcówki umożliwiającej jej łączenie, dzięki czemu można ją stosować do instalacji z kolektorami KS2000 TP Am/TLP Am, z aluminiowym orurowaniem. W ofercie znajduje się zagniatarka przeznaczona do wykonywania połączeń.