Hewalex PCWU 300SK-2.3kW podgrzewacz z pompą ciepła

  • 8 950,00 zł 8 620,00
Producent: HEWALEX
Kod produktu: 91.10.51
Dostępność: dostępny

sprawdź koszty dostawy ››

Pompa ciepła PCWU 300SK-2.3 kW z zasobnikiem 300 litrów to urządzenie przeznaczone do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, jest wyposażone w dwie wężownice, górna wężownica umożliwia podłączenie kotła, dolna wężownica pozwala podłączyć instalację solarną. W zależności od potrzeb można wybrać wersję z zasobnikiem 200 litrów. Zupełną nowością jest zastosowanie wbudowanego sterownika, który kontroluje wszystkie urządzenia w kotłowni po stronie przygotowania wody użytkowej np. pompę cyrkulacyjną, kocioł gazowy, olejowy lub stałopalny. Pozwała to ściśle zdefiniować priorytety włączania poszczególnych urządzeń np. w zależności pd temperatury powietrza zasilającego pompę ciepła – tak, aby uzyskać optymalną efektywność całej instalacji.

MOŻLIWOŚĆ KOMUNIKACJI GSM Z POMPĄ CIEPŁA POZWALA NA ZDALNE ZMIANY PARAMETRÓW ORAZ 24-GODZINNĄ DIAGNOSTYKĘ URZĄDZENIA

Stanowi on rozwiązanie, w którym powietrzna pompa ciepła została zintegrowana ze zbiornikiem ciepłej wody. Zaletą podgrzewacza z pompą ciepła jest możliwość jego wykorzystania z dużą efektywnością również w dni pochmurne oraz nocą. W sytuacji szczególnej, jak również podczas automatycznej dezynfekcji anty- legionella, uruchamiana jest 1,5 kW grzałka elektryczna. Źródło zasilania pompy stanowi powietrze zasysane z zewnątrz budynku. Powietrze wykorzystane wydalane jest na zewnątrz budynku, przy czym latem może być wykorzystywane do klimatyzowania pomieszczeń. Powietrze po przejściu przez pompę ciepła ulega osuszeniu, wobec czego może być również wykorzystane do osuszania powietrza. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu technicznemu podgrzewacz z pompą ciepła zapewnia znaczne ograniczenie zużycia energii elektrycznej w skali całego roku. Zastosowana automatyka zapewnia wysoki komfort użytkowania podgrzewacza.
Zastosowanie wymienionych powyżej pomp ciepła pozwala na uzyskanie w ciągu roku oszczędności energii elektrycznej do ogrzewania wody użytkowej na poziomie 50-60%, co przyczynia się do szybkiego zwrotu kosztów poniesionych na jej zakup.
Zarówno zbiornik, jak i wężownice podgrzewacza wykonane są ze stali nierdzewnej. Dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne stanowi anoda magnezowa przedłużająca żywotność podgrzewacza. Izolację cieplną stanowi warstwa sztywnej pianki poliuretanowej osłoniętej na zewnątrz płaszczem z blachy stalowej lakierowanej proszkowo. Standardowo każdy podgrzewacz wyposażony jest w grzałkę elektryczną.

Zalety
łatwy montaż dzięki oznaczeniom króćców przyłączeniowych,
zbiornik wykonany z wysokogatunkowej stali nierdzewnej odpornej na korozję,
podgrzewacz wyposażony w anodę magnezową oraz aktywną anodę tytanową
złączki izolacyjne PA66 GA30 w zestawie – do podłączenia metalicznych instalacji ciepłej wody użytkowej z zasobnikiem
filtr na powietrzu wlotowym wyłapujący drobne zanieczyszczenia
grzałka elektryczna o mocy 1,5 kW znajduje się standardowo w zestawie
funkcja dodatkowego lub awaryjnego ogrzewania ciepłej wody użytkowej oraz wygrzewu antybakteryjnego – w zależności od ustawień sterownika
wydajna wężownica zapewnia równomierne i szybkie podgrzewanie wody,
wysokiej jakości izolacja cieplna,
estetyczny wygląd,
prosty w obsłudze regulator pompy ciepła,
bardzo cicha praca pompy ciepła,
w okresie letnim możliwość pracy jak klimatyzator,
bardzo ekonomiczne grzanie wody użytkowej.

Dane techniczne
Moc grzewcza: 2,3 kW
Moc zasilania: 0,64 kW
Mocowanie: stojąca
Poziom hałasu: 44 dB(A)
Pojemność ogrzewacza: 300L
Przepływ powietrza: 350 m³/h
Gwarancja: producenta 24 miesiące
Wymiary (wys/O): bd
Waga netto ok.: bd kg.

Promocja