Hewalex PCWU 300eK-1,8kW podgrzewacz z pompą ciepła

  • 6 900,00
Producent: HEWALEX
Kod produktu: 91.10.69
Dostępność: dostępny

sprawdź koszty dostawy ››

Podgrzewacz pojemnościowy 300 litrów zintegrowany z pompą ciepła typu powietrze/woda stanowi urządzenie przeznaczone do samodzielnego podgrzewania wody użytkowej lub we współpracy z konwencjonalnym źródłem ciepła – np. kotłem gazowym lub stałopalnym. Jest przeznaczony dla pokrywania standardowych potrzeb rodziny 4-5-osobowej.

Zbiornik z wysokogatunkowej stali emaliowanej wyposażony jest w wężownicę o powierzchni wymiany ciepła 1,5 m2. Zbiornik jest chroniony przed korozją warstwą emalii oraz anodą magnezową. Emalia jako zabezpieczenie antykorozyjne jest uznawane za sprawdzone w wieloletniej praktyce rozwiązanie, dodatkowo niewrażliwe na utrudnione warunki eksploatacji (jakość wody, tzw. prądy błądzące). Sprawdzone tradycyjne rozwiązania techniczne pozwalają udzielać standardowo 4-letniej gwarancji na całe urządzenie: podgrzewacz, moduł pompy ciepła i komponenty urządzenia. Dla pompy ciepła PCWU 300eK-1,8kW zastosowano niezawodną sprężarkę rotacyjną oraz zabezpieczenia termiczne i grzałkę elektryczną 1,5 kW. Obudowa zewnętrza wykonana jest ze stali ocynkowanej lakierowanej w wysokiej temperaturze. Skuteczną izolację cieplną stanowi jednolita pianka poliuretanowa o grubości 50 mm. Funkcjonalny i łatwy w obsłudze sterownik HW100 umożliwia za pomocą jednego przycisku wybór jednego z trzech trybów pracy: standardowego, ekonomicznego lub szybkiego. W ten sposób można decydować o priorytecie komfortu oraz kosztów eksploatacyjnych, ponieważ w zależności od wybranego trybu pracy, może być włączona lub też trwale wyłączona dodatkowa grzałka elektryczna. Sterownik HW100 posiada również funkcję wygrzewu higienicznego (antylegionella), w ramach której użytkownik decyduje samodzielnie o czasie przeprowadzenia wygrzewu (np. wieczorem lub po powrocie z urlopu). Podłączenie przewodów powietrza. Pompa ciepła PCWU 300eK-1,8kW przystosowana jest do podłączenia przewodów powietrza wentylacyjnego po stronie ssawnej i tłocznej. Dzięki temu możliwa jest praca niezależna od powietrza w pomieszczeniu, a także wykorzystanie schłodzonego powietrza usuwanego z pompy ciepła, do okresowego chłodzenia pomieszczeń.

Dane techniczne
Moc grzewcza (wg EN 16147, A15/W15-45): 1,8 kW
Moc zasilania (wg EN 16147, A15/W15-45): 0,46 kW
Moc grzałki elektrycznej: 1,5 kW
Efektywność COP (wg EN 16147, A15/W15-45): 3,91
Klasa efektywności energetycznej: A
Napięcie/Częstotliwość zasilania: 230/50 V/Hz
Pojemność podgrzewacza: 300 l
Powierzchnia wężownicy grzejnej: 1,5 m²
Wysokość urządzenia: 1862 mm
Szerokość urządzenia: 640 mm
Ciężar netto: 135 kg
Gwarancja podstawowa: 4 (+1) lata

Warunki gwarancji. Nawet 5-letnia pełna gwarancja bez dodatkowych kosztów. Sprawdzone rozwiązania techniczne zastosowane w pompie ciepła PCWU 200eK-1,8kW pozwalają na objęcie jej szczególnie korzystnymi warunkami gwarancyjnymi. Standardowy okres gwarancji na całe urządzenie (pompa ciepła, podgrzewacz i pozostałe komponenty) wynosi 4 lata bez żadnych dodatkowych kosztów lub formalności. Możliwe jest dodatkowe bezpłatne przedłużenie okresu gwarancji do 5 lat po zarejestrowaniu przez użytkownika listy kontrolnej. Gwarancja obowiązuje od momentu zakupu urządzenia. Warunkiem wydłużenia gwarancji jest przesłanie do 30 dni od daty montażu (jednak nie później niż 90 dni od daty zakupu) listy kontrolnej na adres producenta.