Hewalex PCWU 200eK-2,3kW podgrzewacz z pompą ciepła

  • 7 644,00
Producent: HEWALEX
Kod produktu: 91.10.68
Dostępność: dostępny

sprawdź koszty dostawy ››

Podgrzewacz pojemnościowy 200 litrów zintegrowany z pompą ciepła typu powietrze/woda stanowi urządzenie przeznaczone do samodzielnego podgrzewania wody użytkowej lub we współpracy z konwencjonalnym źródłem ciepła – np. kotłem gazowym lub stałopalnym. Jest przeznaczony dla pokrywania standardowych potrzeb rodziny 3-4-osobowej.

Zbiornik z wysokogatunkowej stali emaliowanej wyposażony jest w wężownicę o powierzchni wymiany ciepła 1 m2. Zbiornik jest chroniony przed korozją warstwą emalii oraz anodą magnezową. Emalia jako zabezpieczenie antykorozyjne jest uznawane za sprawdzone w wieloletniej praktyce rozwiązanie, dodatkowo niewrażliwe na utrudnione warunki eksploatacji (jakość wody, tzw. prądy błądzące). Sprawdzone tradycyjne rozwiązania techniczne pozwalają udzielać standardowo 4-letniej gwarancji na całe urządzenie: podgrzewacz, moduł pompy ciepła i komponenty urządzenia. Dla pompy ciepła PCWU 200eK-2,3kW zastosowano niezawodną sprężarkę rotacyjną oraz zabezpieczenia termiczne i grzałkę elektryczną 1,5 kW. Obudowa zewnętrza wykonana jest ze stali ocynkowanej lakierowanej w wysokiej temperaturze. Skuteczną izolację cieplną stanowi jednolita pianka poliuretanowa o grubości 50 mm. Rozszerzone funkcje sterownika G-426, jest przystosowany do sterowania podgrzewaniem wody przez inne źródła ciepła (np. kocioł grzewczy) w celu zapewnienia jak najniższych kosztów eksploatacyjnych. Możliwa jest także współpraca z systemem zdalnego nadzoru EKONTROL. Podłączenie przewodów powietrza. Pompa ciepła PCWU 200eK-2,3kW przystosowana jest do podłączenia przewodów powietrza wentylacyjnego po stronie ssawnej i tłocznej. Dzięki temu możliwa jest praca niezależna od powietrza w pomieszczeniu, a także wykorzystanie schłodzonego powietrza usuwanego z pompy ciepła, do okresowego chłodzenia pomieszczeń.

Dane techniczne
Moc grzewcza 2,3 kW
Moc zasilania pompy ciepła 0,6 kW
Współczynnik efektywności COP* 3,84
Napięcie/Częstotliwość zasilania V~/hZ 230/50
Typ sprężarki rotacyjna
Moc dodatkowej grzałki elektrycznej 1,5 kW
Znamionowa, całkowita moc zasilania 2,05 kW
Pojemność podgrzewacza 200 litrów
Przyłącza wody 3/4 cal
Czynnik chłodniczy, ilość R134a, 1,10 kg
Przepływ powietrza m³/h 250/350
Moc akustyczna dB(A) 57
Wymiary netto (mm) ɸ560×1770
Wymiary z opakowaniem (mm) 630×630×1830
Waga netto 120 kg
Waga z opakowaniem 135 kg
(wg EN 16147 dla A15/13°CW15-45°C)

Warunki gwarancji. Nawet 5-letnia pełna gwarancja bez dodatkowych kosztów. Sprawdzone rozwiązania techniczne zastosowane w pompie ciepła PCWU 200eK-1,8kW pozwalają na objęcie jej szczególnie korzystnymi warunkami gwarancyjnymi. Standardowy okres gwarancji na całe urządzenie (pompa ciepła, podgrzewacz i pozostałe komponenty) wynosi 4 lata bez żadnych dodatkowych kosztów lub formalności. Możliwe jest dodatkowe bezpłatne przedłużenie okresu gwarancji do 5 lat po zarejestrowaniu przez użytkownika listy kontrolnej. Gwarancja obowiązuje od momentu zakupu urządzenia. Warunkiem wydłużenia gwarancji jest przesłanie do 30 dni od daty montażu (jednak nie później niż 90 dni od daty zakupu) listy kontrolnej na adres producenta.