Hewalex PCCO SPLIT 13 kW pompa ciepła powietrze/woda seria Kameleon

  • 28 620,00
Producent: HEWALEX
Kod produktu: 91.10.71
Dostępność: na zamówienie

sprawdź koszty dostawy ››

Pompa ciepła powietrze/woda PCCO SPLIT 13kW seria KAMELEON posiada budowę typu SPLIT złożoną z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Jest przewidziana do ogrzewania, a także chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej.
.
Warunki zamówienia i dostawy pomp ciepła serii KAMELEON – jednostka zewnętrzna w wybranym kolorze z palety RAL:
Zamówienie składane jest z opisaniem wybranych opcji koloru oraz wskazaniem osoby kontaktowej składającej zamówienie w celu ewentualnego doprecyzowania zamówienia.
Fabryczny kolor dla obudowy (blachy): szary RAL 7040, dla kraty (osłona wentylatorów): czarny.
Zmiana koloru może dotyczyć obudowy i kraty, z wykluczeniem dolnej blachy stanowiącej podstawę obudowy oraz wykonanych z tworzywa sztucznego w kolorze szarym osłon przyłączy elektronicznych i przyłączy czynnika chłodniczego (zabudowanych na bocznej ścianie obudowy).
Pompa ciepła PCCO SPLIT 13kW serii KAMELEON (91.10.71) występuje w dwóch wariantach lakierowania:
Wariant 1: tylko obudowa ... lub … Wariant 2: obudowa i krata
Przy zamówieniu Wariantu 1 należy określić nr koloru RAL dla obudowy (blachy).
Przy zamówieniu Wariantu 2 należy określić nr koloru RAL oddzielnie dla obudowy (blachy) i dla kraty (osłona wentylatorów).
Dostępna jest także konstrukcja uniwersalna PCCO-1 serii KAMELEON (90.00.23) w wybranym kolorze RAL, który można zamówić oddzielnie.
.
Budowa pompy ciepła typu SPLIT składa się dwóch jednostek zewnętrznej i wewnętrznej połączonych przewodami z czynnikiem chłodniczym (R410A), dzięki czemu nie występuje ryzyko zamarznięcia czynnika także w razie braku zasilania elektrycznego. Dzięki temu główne źródło hałasu jakim jest sprężarka i wentylator zostają przeniesione z budynku na zewnątrz, a połączenie między jednostkami jest chronione przed zamarzaniem w okresie zimowym.
Pompy ciepła PCCO SPLIT 13kW są produkowane w oparciu o komponenty uznanych producentów takich jak Panasonic, Wilo, SWEP, Weidmüller, czy Carel. Staranny montaż i testy pracy prowadzone w naszym zakładzie produkcyjnym. System EKONTROL dla zdalnego nadzoru pracy pompy ciepła przez Internet, daje wykonawcy oraz użytkownikowi możliwość wsparcia technicznego ze strony firmy Hewalex podczas uruchomienia i eksploatacji urządzenia.
.
Możliwości zastosowania: Pompa ciepła PCCO SPLIT 13kW może stanowić samodzielnie pracujące źródło ciepła w nowych budynkach energooszczędnych, a w budynkach modernizowanych współpracować z kotłem grzewczym w układzie tzw. ogrzewania hybrydowego. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na pracę pompy ciepła do temperatury zewnętrznej -25°C. Maksymalna temperatura na zasilaniu z pompy ciepła wynosi 55°C (do temperatury zewnętrznej 0°C) i 45°C (przy -25°C). Szczególnie zalecana jest współpraca pompy ciepła z systemem ogrzewania podłogowego (lub innego niskotemperaturowego płaszczyznowego). Do efektywnego podgrzewania wody użytkowej służą podgrzewacze wody serii OKC/HP o zwiększonej powierzchni wężownicy grzejnej. Dodatkowo pompa ciepła PCCO SPLIT 13kW może pracować w trybie chłodzenia aktywnego schładzając wodę nawet do 7°C.
.
Parametry:
Zakres mocy grzewczej (wg EN 14511, A7/W30-35): 4,2-12,6 kW
Zakres mocy zasilania (EN 14511, A7/W30-35): 0,9-3,2 kW
Zakres efektywności COP (EN 14511, A7/W30-35): 4,0-4,9
Klasa efektywności energetycznej: A++
Napięcie/Częstotliwość zasilania: 230/50 V/Hz
Wymiary jednostki zewnętrznej: 1123/400/1195 mm
Wymiary jednostki wewnętrznej: 765/280/509 mm
Ciężar netto jednostki zewnętrznej: 123 kg
Ciężar netto jednostki wewnętrznej: 55 kg
Gwarancja podstawowa: 5 lat
Graniczna temperatura zasilania: 55 °C
.
Gwarancja na pompę ciepła obowiązuje od momentu zakupu urządzenia. Warunkiem gwarancji jest przesłanie do 30 dni od daty montażu (jednak nie później niż 90 dni od daty zakupu) listy kontrolnej na adres: HEWALEX Sp. z o.o. Sp. komandytowa, ul.Słowackiego 33, 43-502 Czechowice-Dziedzice z dopiskiem lista kontrolna (za pomocą koperty z opłatą przerzuconą na adresata, która jest załączona do instrukcji) lub zarejestrowaniu się na stronie hewalex.pl/gwarancja i wypełnieniu formularza.

Nowość